רבים מניחים כי יוגה מתאימה לקהל צעיר יחסית.  אני סבורה כי ניתן לקבל מאימון יוגה בכל גיל, ובקרב קהל מבוגר יש לאימון היוגה ערך בריאותי מובהק, פיזי ונפשי, ויתרונות רבים נוספים.

ככל שאנו מתבגרים, מתווספות מגבלות פיזיות ומיחושים. לא תמיד ברור מאיפה בדיוק נובע הכאב ומה מקורו, לעיתים מועקה ומתח מעיבים על  התחושה באזור שלם בגוף. קיימת ירידה במסת השרירים בגוף והידלדלות העצם. היציבה נפגעת ושיווי המשקל כבר אינו כשהיה. אלה מגבירים את הסיכון לשברים ולפציעות ומקשים על ההחלמה במקרים אלה. רבים נמנעים מפעילות גופנית קבועה ובכך מקבעים את המצב ואף מחמירים אותו.

תרגול יוגה בגיל הזהב  מספק מענה לכל אלה. התרגול מעודד מציאת כלים לעזרה עצמית.

להבחין, להיות מודע לקושי מסוים או לאיבר מסוים לספק תשומת לב מיוחדת, ליצור תנועתיות מודעת ונשימה ממוקדת , כל אלה פותחים פתח להרפיה של מתח. ההתרכזות באיבר מסוים תוך כדי הפעלתו על-פי ההוראות מעוררת את המודעות של המתרגל למתרחש בגופו, ומודעות זו היא תחילתו של תהליך מבסס אמון עם הגוף.

 

התרגול מתייחס לרבדיו השונים של האדם – ובכך מאפשר תשומת לב "כוללת" לאופן בו אנו מתנהלים על המזרון בשעת האימון וגם מחוצה לו בחיי היום יום, כך שניתן לשנות דפוסי תנועה מזיקים ולהחליפם בדפוסי תנועה נכונים ובריאים.

האימון מועיל לחיזוק מערכת העצמות והשרירים ומסייע במניעת דלדול העצם, מזרים דם ומשמן מפרקים, משפר את היציבה ומסייע בשמירה על שיווי המשקל. משפיע באופן מיטיב על המערכת החיסונית ומערכות נוספות בגוף בכל גיל ובכל מצב.

אימון בנשימה מאפשר "עיסוי" של האיברים הפנימיים. יותר חמצן מוזרם לגוף והתחושה הכללית משתפרת, ומרגישים חזקים יותר, יציבים ורגועים יותר. מצב הרוח טוב יותר ובעיות השינה לעיתים נפתרות.  כך שמושגת תחושה כללית חיונית ושבעת רצון.

שיעורים אלה מותאמים לאנשים המעוניינים להתאמן באופן פרטני בביתם או באופן קבוצתי במרכזי יום ובתי אבות.

 

לתיאום שיעור צרו קשר כעת, דרך האתר, במייל או בטלפון.

 

 

הצטרפות לרשימת התפוצה

ליצירת קשר

בלוג